Środki smarne

W sektorze przemysłowym posiadamy szeroką gamę produktów do wielu zastosowań, bazującej przede wszystkim na takich markach jak ROCOL i ADDINOL. Obaj producenci posiadają bogate zaplecze techniczne, a ich wysokiej jakości produkty stanowią odzwierciedlenie aktualnego stanu wiedzy technicznej. Oferowane środki smarne gwarantują optymalne smarowanie przy jednoczesnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wiele naszych wysokowydajnych środków smarnych podnosi efektywność maszyn i pozwala znacznie zaoszczędzić koszty ponoszone przy eksploatacji, pozwalając na znaczne wydłużenie przebiegów między wymianami oleju, a także na wydłużenie żywotności smarowanych elementów.

Dla branży przemysłowej posiadamy szeroką gamę środków smarnych, od takich produktów jak oleje do silników gazowych, przemysłowe oleje przekładniowe, smary do łańcuchów i smary dla przemysłu spożywczego, oleje turbinowe, płyny i oleje hydrauliczne i oleje antyadhezyjne, smary i oleje do sprężarek po spraye, pasty montażowe, smary wysokotemperaturowe.

Dzięki takim produktom jak na przykład wysokojakościowe oleje przekładniowe ADDINOL Eco Gear, czy wysokotemperaturowy olej do łańcuchów ADDINOL Cliptec i ROCOL Chainguard, obaj producenci stale wyznacza nowe standardy w trybologii.

Oleje przekładniowe ADDINOL zostały opracowane w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami sprzętu oraz instytutami badawczymi. Nowe technologie umożliwiają oferowanie wysokowydajnych olejów przekładniowych z serii Eco Gear charakteryzujących się długą żywotnością i czasem użytkowania nawet przy najbardziej ekstremalnych obciążeniach i temperaturach. ADDINOL Eco Gear gwarantuje niezawodną ochronę przed zużyciem i wżerami przez długi czas, ścieranie i tribokorozja są zminimalizowane. Olej przekładniowy ADDINOL Eco Gear dostosowuje się do zmieniających się obciążeń zębów kół zębatych i zwiększa ich nośność, zapobiega wżerom i mikro wżerom w przekładniach przemysłowych, a nawet wcześniej uszkodzone powierzchnie są ponownie wygładzane.

Kolejnymi wartymi uwagi produktami są wysokotemperaturowe oleje łańcuchowe do ekstremalnych warunków. Wysokotemperaturowe oleje do łańcuchów z serii ADDINOL Cliptec XHS i ROCOL Chainguard są stosowane w temperaturach roboczych do maksymalnie +260 ° +280 ° C, głównie w przemyśle tworzyw sztucznych. Nowoczesne systemy rozciągania folii pracują z bardzo dużymi prędkościami i temperaturami w trybie ciągłym, obciążenia wszystkich elementów są ogromne. Sercem każdego systemu jest rozciągliwy łańcuch, musi on pracować bezpiecznie i równomiernie, aby zapobiegać awariom produkcyjnym i gwarantować zawsze najwyższą jakość produkowanych folii. Nawet przy dużych prędkościach oleje łańcuchowe pewnie przylegają do ślizgowych powierzchni łańcucha i gwarantują stale stabilny film smarny.
Smary do łańcuchów są wymagane w takich branżach, jak przemysł metalowy, przemysł drzewny, przemysł tworzyw sztucznych, przemysł szklarski, przemysł spożywczy i przemysł tekstylny.

W szczególności oleje do łańcuchów przemysłowych smarują następujące elementy w procesie produkcyjnym:

  • Łańcuchy i wsporniki przenośników w systemach napinania folii
  • Taśmy przenośnikowe, łańcuchy i rolki w piecach i suszarniach
  • Ciągłe linie pras do produkcji płyt drewnopochodnych
  • Łańcuchy, przenośniki taśmowe i rolki narażone na duże obciążenia termiczne na liniach piekarniczych
  • Zastosowania w zakurzonych, agresywnych i wilgotnych środowiskach na liniach lakierniczych


Smary stałe i produkty specjalne

W asortymencie posiadany szeroką gamę wysokowydajnych smarów i past, które są odpowiednie do stosowania w różnych warunkach pracy od smarów na bazie oleju mineralnego do umiarkowanych zastosowań, a kończąc na smarach i pastach bazujących na oleju syntetycznym do ekstremalnych warunków i specjalnych zastosowań. Oprócz typowego obszaru zastosowania jak smary łożyskowe smary do przekładni, nasz asortyment zawiera również smary do lin stalowych, obrzeży kół pojazdów szynowych i elastomerowych materiałów uszczelniających, smary dla przemysłu spożywczego, smary wysokotemperaturowe, niskotemperaturowe i do ekstremalnych obciążeń, smary do wysokich prędkości, odporne na wodę i sól morską, smary do tlenu i próżni. Pasty montażowe do skrajnych temperatur zapewniające ochronę przed zapieczeniem i lakiery poślizgowe.

Polecane produkty w tej kategorii